Olej lněný 250ml ze stodoly Nominal

Neohodnoceno
 

Panenský lněný olej je bohatým zdrojem zdraví prospěšných tuků. Obsahuje přes devadesát procent nenasycených mastných kyselin a je jedním z nejbohatších přírodních zdrojů esenciálních omega-3 nenasycených mastných kyselin. Ty jsou důležité při prevenci onemocnění cév a srdce. Má tmavě žlutou barvu a příjemnou oříškovou chuť.

Dostupnost Momentálně nedostupné
119 Kč
Kód produktu 2910
Značka Nominal
Kategorie OLEJE, OCTY
Položka byla vyprodána...
 

Složení: 100% olej ze semínek lnu

Náš olej je vyráběn mechanickým lisováním kvalitních semínek lnu za studena. Bez dalších úprav. Je tedy 100% lněným produktem.
 
Pro svůj vysoký obsah esenciálních omega-3 a omega-6 nenasycených mastných kyselin a tokoferolů má lněný olej blahodárné účinky a může pomoci s prevencí a léčbou lehkých i závažnějších onemocnění. Je možné jej užívat nejen vnitřně, ale také na pokožce a vlasech.
 
Nařízení Komise Evropské unie č. 432/2012 zakazuje označovat na potravinách a místech, které tyto potraviny prodávají, zdravotní účinky produktů, pokud nejsou přímo schváleny tímto nařízením. Proto není možné používat obecně známá tvrzení o účincích jednotlivých produktů.
 
 
Zevnitř
napomáhá správnému fungování kardiovaskulárního systému
posiluje imunitu
působí protizánětlivě
 
Zvenku
zvláčňuje a zjemňuje i velice suchou kůži
regeneruje pokožku
vlasový zábal pomáhá v boji s lupy
 
 
Použití: Lněný olej je určen především do studené kuchyně. Hodí se k ochucení zeleninových i ovocných salátů, kaší nebo jogurtů. Do teplých jídel (př. brambory, zelenina, polévky) ho lze přidat až po tepelné úpravě. Je také vhodným doplňkem stravy při užívání jedné čajové lžičky 2x denně. Jeho pozitivní účinky na zdraví se zvyšují v kombinaci s tvarohem. Zevně se používá k masážím, potírání a jako součást pečujících zábalů a masek.
 
Správné skladování je jedna z nejpodstatnější věcí pro zachování vlastností lněného oleje. Skladujte v chladnu a temnu, nejlépe v lednici, a to i před otevřením. Po otevření spotřebujte do 6 týdnů. Případný kal na dně není na závadu.
 

Hmotnost 0.25 kg